| Sign In | Join Free | My infospaceinc.com |
|
Brand Name : SENLAN
Model Number : SL-145
Certification : ISO9001
Place of Origin : China
MOQ : 1pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union
Supply Ability : 2000pcs/week
Delivery Time : 5-15 working days
Packaging Details : Coated with anticorrosive oil, packed in carton box
Product name : Nozzle tips
Material : BeCu
Tolerance : +/-0.01mm
Application : Plastic mould
Dimensions : As per drawings
Parallelism : 0.01mm
Concentricity : 0.01mm
| Material | BeCu |
|---|---|
| Hardness | / |
| Heat treatment | Available |
| Service | Made-to-order |
| Surface treatment | / |
| Closest tolerance | ±0.01mm |
| Polishness | Ra0.6 |
| Axiality | 0.01mm |
| Verticality | 0.01mm |
|
|
BeCu Material Nozzle Tips with 0.01mm Concentricity for Hot Runner System Precision Mould Parts Images |